Organizatorzy:

Logo-Małopolska-V-RGB.png
1/1

Zapraszamy na III edycję Konferencji

"Jakość powietrza, a efektywność energetyczna - JPEE 2019" 

 

W ciągu dwóch dni  20-21.11.2019 w sesjach tematycznych prelegenci z liczących się ośrodków naukowych i przemysłu przedstawią wyniki najnowszych badań, innowacyjne technologie i programy służące ochronie klimatu poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń i zużycia energii. Przedstawiciele samorządów opowiedzą o doświadczeniach związanych z zagadnieniami dotyczącymi realizowanych zadań mających na celu ochronę powietrza. 

JPEE 2019

JPEE 2019 to już trzecia edycja konferencji organizowanej przez Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej.

 

Celem Konferencji JPEE'19 jest spotkanie przedstawicieli świata nauki i biznesu w celu wymiany doświadczeń w wypracowaniu innowacji sprzyjających poprawie jakości powietrza oraz efektywności energetycznej.

 

W tegorocznej edycji Konferencji wydarzeniem towarzyszącym będzie konkurs pt.: „Innowacje w budownictwie kluczem sukcesu”. Celem konkursu będzie promocja innowacyjności w dziedzinie efektywności energetycznej oraz jakości powietrza w działalności gospodarczej, gminach i nauce. 
 

Tematyka JPEE 2019

Tematyka Konferencji obejmuje między innymi zagadnienia:

  • zrównoważonego rozwoju

  • polityki klimatycznej oraz energetycznej 

  • efektywności energetycznej w budownictwie

  • kierunków poprawy stanu energetycznego budownictwa istniejącego

  • problematyki jakości klimatu zewnętrznego /wewnętrznego w aspekcie samopoczucia oraz zdrowia człowieka we współczesnym świecie

  • celowości zastosowania odnawialnych źródeł energii oraz innych rozwiązań zastępujących źródła nieodnawialne

  • innowacji wytyczających zmiany stanu energetycznego w Polsce

  • kierunków współpracy nauki, samorządów oraz biznesu

Krakowskie Konferencje

Od 2011 r. realizowany jest Projekt Krakowskie Konferencje Naukowe, służący promocji marki Kraków podczas wybranych konferencji oraz seminariów, organizowanych przez jednostki krakowskiego ośrodka naukowego. Spektrum tematyczne konferencji jest szerokie, choć większość z nich koncentruje się na rozwoju miasta, innowacyjności i nowych rozwiązaniach technologicznych i organizacyjnych.

Kwalifikacją konferencji do Projektu zajmuje się powołana do tego celu Komisja przedstawicieli krakowskiego środowiska naukowego, której prace koordynuje Polska Akademia Umiejętności.

PATRONATY HONOROWE:
Logo-Małopolska-V-RGB.png

Tomasz Urynowicz - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego

Logo_pk_krakow.png

 prof. dr hab. Jan Kazior -

JM Rektor Politechniki Krakowskiej

wfos-logo.png

© 2023 by Strategic Consulting. Proudly created with Wix.com

www3